Do Turecka

… za relaxací a odpočinkem

Zábavní vodní parky v Turecku

// by

Během dovolené v Turecku se návštěvníci setkávají s nejrůznějšími ubytovacími zařízeními, které mají v rámci poskytovaných služeb ubytování a stravování zařazeny také malé, ovšem v některých případech i docela, velké vodní zábavní parky. V každém takovém parku je možné vychutnat si zábavu ve vodě, na skluzavkách, tobogánech a dalších atrakcích. Některé z hotelů návštěvníkům nabízejí už také celé umělé řeky. Bonusem je, že děti mají o zábavu postaráno a rodiče nemusejí utrácet další dodatečné peníze za dětské kluby či jiné hlídání.

Co ale dělat když aquapark v areálu hotelu nedostačuje a hoteloví hosté si přejí více atrakcí? V takové chvíli je potřeba přeci jenom vynaložit další finance a vydat se do jednoho z okolních aquaparků. V tureckých letoviscích bylo akvaparků vybudováno hned několik. Rozsáhlejší vodní zábavní parky turistům nabízejí i svozy z konkrétních středisek v ceně vstupného.

A je jich skutečně hodně. Podle abecedy se nacházejí v Alanyi dva, u Antalyie tři, v Bodrumu 2, u Fethyie 2, v Istanbulu jeden, Izmir jich má dokonce 5, Kemer má dva, v Marmarisu jsou v provozu dva a v Side tři. Ve všech turisté zakusí adrenalin na strmých skluzavkách, nekončících tobogánech či na bláznivém kamikaze dráze nebo 40-ti metrovém twisteru s černou dírou. Na nejmenší zde čekají různobarevné skluzavky a brouzdaliště plné prolézaček.

Součástí některých akvaparků jsou též delfinária. V nich je možné shlédnout představení s delfíny a dalšími mořskými živočichy. Ti odvážnější si mohou s delfíny zaplavat. Taková zkušenost se pak pro turisty obvykle stává na jejich dovolené unikátním zážitkem.

Vstup do vodních parků se značně odlišuje místo od místa. Dospělí většinou platí asi 35 Eur, děti 7 až 12 let zhruba 25 Euro. Nejmenší děti pak platí okolo 20 Eur. Je pravdou, že vstupné je poměrně vysoké, ale za tuto cenu pak návštěvníci stráví v parku celý den a ve vstupném je i malé občerstvení.