Do Turecka

… za relaxací a odpočinkem

Antalya v Turecku

// by

Příjemné letovisko Antalya, vhodné k letní dovolené a zřejmě i nejnavštěvovanější rezort Turecka, se nalézá na jeho jihozápadě. Pro zdejší pobřeží se vžil název Turecká riviéra. Oblast musí každého návštěvníka uchvátit. Z jedné strany omývá Antalyi Středozemní moře a na straně druhé se k nebi zvedá majestátní pohoří Taurus. Antalya je studnicí krás přírody, působivých přírodních scenérií a bohaté historie.

V průběhu celého roku se teploty pohybují v rozmezí 20 až 30 stupňů Celsia. Je vhodná pro turisty všech věkových kategorií a velkou oblibu získává u mladých rodin s dětmi.

Region Antalya prodělal za dobu své existence celou řadu změn tak, aby dokázal uspokojit potřeby i velmi náročných klientů. Současní klienti už přijíždějí do letoviska s tím, že zde dostanou veškeré služby, které od moderní dovolené očekávají. Zdejší obyvatelstvo ale i v dnešní době žije tradičními historickými obyčeji a původním stylem života. Antalya je mezi turisty velmi oblíbená i v zimních měsících. Vzhledem ke stálosti počasí je možné během jednoho dne relaxovat na pobřeží moře a zbytek dne prožít lyžováním v nedalekém středisku.

Pláží se nachází v Antalyi hned vícero. Záleží jen na konkrétním turistovi, jakou pláž zvolí a jaké aktivity očekává, stejně jako zda upřednostní odpočinek a relaxaci nebo jestli má v pánu prožít aktivní dovolenou. Fantastická krajina s mohutnými horstvy v pozadí vytváří ideální relaxační kulisu. V celém okolí se nachází velmi příjemná ubytovací zařízení všech kategorií. Ani turista, vyhledávající kvalitní a drahé hotely, se nemusí bát, protože se tu nalézají i opravdu působivé pětihvězdičkové hotely. Ty určitě plně uspokojí všechny požadavky i těch nejnáročnějších klientů.

Čas se dá trávit různě. Blízké městečko vábí k návštěvám a k utrácení v obchůdcích se suvenýry, oblečením a šperky. Za zážitek stojí také návštěva některého ze zdejších trhů. Ty bývají otevřené až do pozdních večerních hodin. O cenách se dá smlouvat a tak bychom se měli připravit na fakt, že si svou cenu budeme muset vybojovat. Za shlédnutí stojí také historické centrum, archeologická naleziště a křivolaké romantické uličky, vedoucí až do přístavu. V nedalekém okolí jsou pak k vidění vodopády, kaňony a jeskyně.