Do Turecka

… za relaxací a odpočinkem

Kemer v Turecku

// by

Z původně málo známé turecké vesničky Kemer na Turecké riviéře se za poslední roky vyklubalo pulzující letovisko. Pro Kemer a jeho okolí jsou typické hlavně nádherné přírodní scenérie. Jeho návštěvníci se tu mohou těšit na průzračně čisté Středozemní moře, dlouhé pláže a v dáli se zvedající pohoří Taurus. Letovisko bývá mnohými považováno za jedno z nejkrásnějších středisek pro dovolenou na celém území Turecka.

Během sezóny tady bývá velmi teplo a též vysoká vzdušná vlhkost. Proto si tu mohou někteří turisté připadat jako v prádelně uprostřed provozu.

Když se turisté vypraví do národního parku Olympos (někdy též Olimpos), mohou tady zhlédnout dvě zajímavá místa. Tím nejdůležitějším jsou ruiny starověkého města Olympos. V něm je možno shlédnout starověké hrobky, sarkofágy a třeba i basilikum. Druhá je stráň zvaná Chimera. Z navršených kamenů tady občas šlehají ohnivé plameny. Tato atrakce je způsobena přírodními úniky zemního plynu unikajícího a je působivá především během noci. Kemer se proslavil také nejvyšším množstvím v přírodě žijících delfínů ve Středozemním moři. Na ně se turisté jezdí pravidelně dívat během výletů lodí.

V Kemeru se turisté setkávají se značným počtem obchůdků se suvenýry, řadou restaurací, kaváren a diskoték. Ty bývají v provozu až do pozdních nočních hodin a ve většině případů jsou pořádány venku pod večerní oblohou.

Protiklad pláží s bílým pískem a krásné pobřeží moře na straně jedné a drsnými horami na druhé údajně vede k dokonalému odpočinku a očištění duše. Vzduch v okolí navíc nádherně voní vavříny.

Dobrodruhům skýtá letovisko zvláštní akci u zdejší hippie komunity. Noc se dá strávit buď ve stromových domcích nebo třeba v závěsné houpací síti. V podstatě jde o takové ne úplně klasické ubytování a nocleh. Pozor je však třeba dávat na vodní dýmky, neboť ty jsou tu často plněny marihuanou.

Dovolená v Kemeru lze strávit jak během standardního zájezdu k moři, tak se dá toto místo objevovat z paluby některé lodě či v rámci itineráře jednoho z poznávacích zájezdů do Turecka.