Do Turecka

… za relaxací a odpočinkem

Střediska na Turecké riviéře

// by

Turecká riviéra náleží mezi nejznámější a nejnavštěvovanější části Turecké republiky. Nachází se v jižní části Turecka a její břehy smáčí Středozemní moře. Stále slunečné podnebí a vyhřáté vody zdejšího průzračně čistého moře přitahují na Tureckou riviéru každý rok stále více turistů a dalších návštěvníků. Kromě dlouhých pláží a celé řady antických a středověkých památek je čas strávený na dovolené v Turecku též o objevování přírodních krás a úkazů, které byste jinde hledali jen marně.

Zdejší hotelové komplexy byly povětšinou postaveny podél pobřeží nedaleko pláží a garantují perfektní vybavenost. Pomyslným středobodem na Turecké riviéře je město Antalya. Jeho dějiny sahají až dvě tisíciletí do minulosti. Téměř na každém kroku je tu možné nalézt nějakou zajímavost. Ze severu obklopuje Antalyi majestátné pohoří Taurus. Jde o mix drsných hor s úchvatnou florou a faunou. Do pohoří bývají podnikány nejrůznější výlety. Takže pokud chtějí turisté o dovolené zažít něco výjimečného, mohou se v doprovodu zkušeného vůdce vydat na zajímavý výlet po hřebenech Tauru.

Letoviska Turecké riviéry se těší vzrůstající oblibě mezi turisty na celém světě. Side patří mezi jedno z právě takových. Nalézá se cca. 75 km od Antalye a pláže tu jsou písčité i oblázkové. Už během vstupu do letoviska si turisté připadají, jako by se vrátili v průběhu času o několik století zpět. Starověký amfiteátr a mohutné městské hradby by měl navštívit každý, kdo do Side zavítá. Středisko leží na poloostrově, jež ze všech stran obklopuje moře. Tato skutečnost je velkým bonusem pro vodní sporty, kterých si tu každý turista může užít dostatečně.

Kemer býval v minulosti malou rybářskou vesničkou. V současnosti jde o středisko s obrovským jachtařským přístavem, ideální pro náročnější klientelu. Není tak přeplněné jako ostatní letoviska Turecké riviéry a to ocení v první řadě rodiny s dětmi. Vedle pohody turisty určitě potěší i místní vodní zábavní park. Zvlášť u dětí je proslavené kemerské delfinárium.

Belek je relativně nové a poměrně moderní letovisko na Turecké riviéře. S jeho výstavbou se začalo v 80. letech 20. století. Hotelové komplexy jsou na vysoké úrovni a oblíbeným místem je především mezi hráči golfu. National Golf Club je nejlepší golfové hřiště v Turecku. Turecká riviéra je zkrátka destinací pro skvělou dovolenou pro všechny věkové kategorie.