Do Turecka

… za relaxací a odpočinkem

Luxusní letovisko Belek

// by

Asi uprostřed Turecké riviéry se nachází malebné středomořské letovisko Belek. Leží na pobřeží Středozemního moře a místní hotely jsou považovány za jedny z nejluxusnějších plážových tureckých resortů, které jsou schopny zajistit tu nejluxusnější dovolenou. V Beleku se nacházejí moderní hotelové komplexy, které se z velké části honosí 4 až 5 hvězdičkami. Od pulzující Antalye je vzdálen jen 30 km.

Kolem Beleku bylo vybudováno 6 proslulých golfových hřišť. Z tohoto důvodu si zde na své přijdou především zkušení hráči golfu. Hřiště a zázemí se nachází v příjemném prostředí a tak je zde možné strávit příjemnou dovolenou plnou aktivit.

V letovisku Belek se nachází skutečně dlouhé písečné pláže. Ty směřují jižním směrem a na kterých je možné si najít svůj nikým nerušený kousek ke slunění. Je s podivem, že nejdelší belecká pláž měří neuvěřitelných 16 kilometrů, má nádherný povrch z bílého písku a je považována za jednu z nejhezčích a také nejčistších tureckých pláží.

Dokonalou čistotu místních pláží si doslova považují i želvy Caretta Caretta. Ty se k Beleku rok co rok vrací klást do písku svá vajíčka. Kvůli tomu se v některých úsecích musí dodržovat přísná pravidla. Vstup do vody je mírný a tak si v Beleku užívají vodních radovánky i malé děti. V případě, že někoho omrzí opalování, může vyzkoušet jeden z mnoha mořských sportů. K takovým aktivitám patří například parasailing, jízdu na banánu nebo je možno si vypůjčit vodní skůtr, šlapadlo či loďku.

V centru starého Beleku je možné obdivovat staré antické hrady a Hadriánovu bránu. V průběhu létá mnozí návštěvníci míří do blízkého Aspendu. Ten nabízí mnohá hudební představení či divadelní hru v nejméně poškozeném římském amfiteátru na světě. Jen 15 km od Beleku je možné ještě poznat ruiny antického města Perge.

Přestože se dá dovolená v Beleku strávit luxusním způsobem, obvykle nestojí tolik peněz jako na jiných místech Turecka. Své chvilky prožívají turisté většinou v luxusních hotelech, obklopeni členitými hotelovými bazény, čistým azurově modrým mořem, na úžasných písčitých plážích a v zálivu paprsků ostrého tureckého slunce.