Turecko se dělí na 2 části, Tureckou a Egejskou riviéru. Oblast Egejské riviéry leží na jihozápadě Anatolie. V antických dobách se jí říkalo Kárie podle obyvatel, kteří zde žili. Později se začal používat název Egejská riviéra díky moři, které leží západním směrem.
Je velice rozmanitá a plná kontrastů než její sestra riviéra Turecká. Zdejší obyvatelé bývají slušní a velmi ochotní. Oblast je určená zejména pro vyznavače vodních a plážových aktivit a starověké historie.
Za poznávací znamení Egejské riviéry bychom mohli brát jedna z nejpopulárnějších pláží na světě, která má tvar jakéhosi jazyka. Leží v letovisku Ölüdeniz v překrásné sytě modré laguně.
I přesto je mezi turisty Egejská riviéra méně známá než Turecká. K nejnavštěvovanějším střediskům se řadí Marmaris, Fethiye, poloostrov Bodrum a již zmíněný Ölüdeniz.
Bodrum je životem pulzující turecké letovisko. Patří mezi jedno z nejdůležitějších na celém egejském pobřeží Turecka. Jsou tady památky z doby mykénské až po současnost. Mezi jeho největší lákadla patří, vedle bílých pláží, zbytky mausolea krále Mausola. Je to místo jeho posledního odpočinku a jeden ze starověkých divů světa.
Pro svou krásnou okolní krajinu bývá Fethiye považována za jednu z nejkrásnějších částí pobřeží Turecka. Místní hotelové komplexy obvykle bývají obklopeny lesy z borovic a volný čas strávený pod pohořím Taurus bývá pro každého návštěvníka jistě jedinečným zážitkem.
Marmaris se řadí k často navštěvovaným letoviskem díky úchvatným plážím, nádherné scenérii, ale také je známý jako jachetní přístav.
Milovníci rušného života po setmění by měli zavítat do letoviska Icmeler. Leží pouze 8 kilometrů od Marmarisu a v jeho centru se nalézá přehršel obchodů, barů, diskoték a restaurací.
Městečko Efes se proslavilo především kvůli starobylým památkám. K nejznámějším patří bezpochyby Celsova knihovna, dochované ruiny amfiteátru a Artemidin chrám, který leží mimo město nedaleko Selçuku a také bývá řazen ke starověkým divům světa.