Ve středním Turecku se skrývá magická oblast zvaná Kappadokia, která rozhodně patří velmi často navštěvované části Turecka. Jedná se o dalo by se říci před světem ukryté městečko. To bylo vybudováno z poddajného sopečného popela, který se během času přeměnil na pevnou zkamenělinu. Vznik materiálu se datuje před 30-ti milióny lety, kdy bylo území dnešní Kappadokie pokryto materiálem po sopečném výbuchu. Kvůli mechanickým vlastnostem tohoto materiálu si místní obyvatelstvo začalo do těchto útvarů kutat domy. A tak začalo vznikat zdejší skalní město. V dnešní době tento unikátní přírodní útvar z dálky připomíná zkamenělý les či pouštní duny.
Kappadokijská údolí jsou tvořena hned několika barvami. Prozkoumat je v těchto místech možné obydlí připomínající až skalní hrady. Ztvrdlý sopečný popel je velice poddajný a je možné jej jednoduše zpracovávat. Proto se zde nacházejí vyhloubené obrovské skály, ve kterých se nalézá tolik místností, že původní skály už nezbylo nic kromě tenkých rámů oken a stěn místností. Po útocích arabských armád začali zdejší obyvatelé svá obydlí stavět co nejvíce pod zemským povrchem tak, aby se nedaly jednoduše odhalit a byly dobře chráněné. Tato myšlenka dala vzniknout spoustě podzemních měst a chrámů, kde místní trávili svůj čas většinou pod zemským povrchem.
Výlet do této oblasti stojí opravdu za to. V blízkosti Kappadokie se nalézá vrchol sopky Erciyes Dagi, který též stojí za návštěvu. Právě díky němu vznikla tato nádhera. Při své dovolené v Turecku se dá do této krajiny vypravit a procházet se vesničkou, jež byla zakomponována do skalní krajiny. Ještě dnes je toto bydlení využíváno zdejšími obyvateli. Orientaci usnadňují ukazatele, které návštěvníky směrují. Objevování zabere asi hodinu a nedoporučuje se, aby sem chodili jedinci, trpcí klaustrofobií.
K ubytování nedaleko oblasti Kappadokie se dá využít blízká města jako například Göreme, Ortahisar, Ürgüp nebo Avanos.